Vdes në moshën 85 vjeçare komediani Tim Conway Foto: AP

Vdes në moshën 85 vjeçare komediani Tim Conway

14 May 2019 22:27

Komediani, Tim Conway ka vdekur sot në moshën 85 vjeçare, raporton People.

Përfaqësuesi i tij, Howard Bragman ka konfirmuar se ai ka vdekur sot në ora 08:45 në Los Angeles, transmeton Koha.net.

Conway kishte pasur komplikime nga presioni normal i hidrocefalia (NPH), por nuk kishte shenja të demencës apo Alzheimerit.

Ai është i njohur për “The Carol Burnett Show”, derisa kishte fituar shikueshmëri për rolin e tij “Oldest Man and Mr. Tudball”. Ai kishte rrëmbyer çmime në Golden Globe Award dhe Emmys përgjatë viteve të 70-ta.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme