Memoria kolektive e një tragjedie rrëfehet përmes gjuhës së trupit

Memoria kolektive e një tragjedie rrëfehet përmes gjuhës së trupit

11 March 2019 23:17

Përjetimet personale gjatë luftës së fundit në Kosovë, koreografi Robert Nuha, këtë fundjavë i ka treguar përmes gjuhës së trupit në shfaqjen “Nata e bardhë”, premierën e së cilës e ka prezantuar në Tiranë.

Pasojat që la konflikti tek brezat e rinj, fati i të pagjeturve dhe grave të dhunuara janë përmbledhur në këtë koreografi të cilën e shikojmë tani, raporton “Express” i KTV-së.

Për më tepër shikoni videon më poshtë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme