Diferenca e klasave ekonomike përmes poezisë së Agon Rexhepit

Diferenca e klasave ekonomike përmes poezisë së Agon Rexhepit

17 January 2019 19:56

Si aktivist për drejtësi sociale ai nëpërmjet vargut të lirë arrin të shpreh mendimet për diferencat në mes klasave ekonomike.

Agon Rexhepi, maturanti nga kryeqyteti thotë se poezia për të është mënyra më e lehtë që të komunikojë në mes shpirtit dhe ndjenjave.

Ai për emisionin Express në KTV rrëfen qasjen e tij në llojin më të vjetër të krijimtarisë letrare.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme