Alegoria politike në platformën e teatrit absurd vihet në skenë përmes shfaqjes “Shkumsi”

Alegoria politike në platformën e teatrit absurd vihet në skenë përmes shfaqjes “Shkumsi”

04 January 2019 20:47

Produksioni teatror “Kllapa” në skenën e vogël të Teatrit Kombëtar të Kosovës, ka prezantuar premierën e dramës “Shkumsi” me tekst dhe regji të dramaturgut Naser Shatrolli, transmeton emisioni Express në KTV.

Si rrëfehet historia e një të riu me emrin Shkums i cili ua vendos vijat kufitare dhunshëm qytetarëve kudo dhe kurdo, e kuptojmë përmes materialit më poshtë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme