Si ndodhi që këndimi serb me lahutë të njihet në UNESCO, flasin ekspertët

Si ndodhi që këndimi serb me lahutë të njihet në UNESCO, flasin ekspertët

12 December 2018 19:29

Si ndodhi që këndimi serb me lahutë të njihet në UNESCO? Për këtë temë u diskutua në pjesën qendrore të emisionit Express në KTV.

Mysafirët e ftuar në studio ishin: Shaqir Hoti, instrumentist, Zymer Neziri, epikolog, Hysen Kurti, lahutar dhe Fatmir Makolli, instrumentist.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme