Vend i pazakonshëm për shfaqje që hapi rrugën regjisores Elmaze Nura

Vend i pazakonshëm për shfaqje që hapi rrugën regjisores Elmaze Nura

06 December 2018 15:32

Në rubrikën “Retro” në KTV për këtë javë do e sjellim rrëfimin e profesoreshës në Departamentin e Arteve Dramatike, Elmaze Nura.

Ajo na priti në një vend, që e kthen shumë vite prapa me kujtime, dhe nga aty ndau një rrëfim tejet interesant.

Ishte kjo shfaqje e cila i hapi rrugën dhe dëshmoi talentin e saj në drejtimin e regjisë.

Vendi te kroi në parkun e Gërmisë , ishte pikë takimi që po sillte diçka artistike nga një studente aq ambicioze si ishte Elmaze Nura.

Por kjo u vlerësua shumë edhe nga mësimdhënësit.

Por si dukej ajo skenë në këtë vend në vitin 2002, që pak kush e kishte menduar si skenë për shfaqje teatrore.

Por kishte ndodh diçka që ndoshta nuk ishte menduar në fillim.

Regjisoren Elmaze Nura , e njohim në shumë prezantimin e shumë shfaqjeve në vend dhe jashtë vendit, me rast ka fituar edhe shumë çmime.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme