Visar Kryeziu, fotoreporter i Associated Press jep disa këshilla për këtë profesion

Visar Kryeziu, fotoreporter i Associated Press jep disa këshilla për këtë profesion

02 December 2018 21:15

Visar Kryeziu i cili tash e 20 vite e ushtron profesionin e fotografit, gjegjësisht atë të fotoreporterit, profesion ky shumë i vështirë për krahasim me atë të një fotografi të rëndomtë.

Luftëra, kampe refugjatësh, zjarr e shumë ngjarje janë këta fotoreporterët të cilët janë të parët që kapin lajmin me aparatin e tyre fotografik.

Visar Kryeziu nga viti 1998 punon për agjencinë e njohur të lajmeve Associated Press.

Ai për rubrikën “Jeta në Objektiv” të emisioni “Jeta” në KTV jep këshilla se si të bëheni një fotoreporter i suksesshëm.

Dhe për fund, në videon më poshtë mund të shihni disa nga punët e kryeziut.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme