Kulturë

Ndahet nga jeta gazetari shqiptar

Ndahet nga jeta gazetari shqiptar

Është ndarë nga jeta krejt papritur gazetari, historiani dhe botuesi i njohur, Thimi Nika. Lajmi i dhimbshëm është konfirmuar këtë mëngjes, ndërsa të shumtë janë ata të cilët janë tronditur nga ikja e tij.

Ai qe gazetar,shef,drejtor,filatelist,historian,redaktor klasi,botues…