“Pasioni për Thethin”, homazh për Robert Elsien

“Pasioni për Thethin”, homazh për Robert Elsien

07 October 2018 21:57

Në një vjetorin e vdekjes të albanologut të njohur Robert Elsie, bashkëpunëtorët e tij, studiuesja Gerda Mulder dhe fotografi Herman Zonderland paraqitën në Shkodër botimin në gjuhën shqipe të librit të tyre të përbashkët me profesor Elsie, "Pasioni për Thethin, Parajsa e Epërme e Shqipërisë".

Ashtu siç ishte dëshira e tij, albanologu Elsie, autor i dhjetra librave dhe studimeve për letërsinë dhe kulturën shqiptare, prehet në Theth, fshatin të cilit i kushtoi edhe një nga librat e tij.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme