Sacha Baron Cohen kthehet në ekran, komediani britanik me serial të ri satirik Foto: Ilustrim

Sacha Baron Cohen kthehet në ekran, komediani britanik me serial të ri satirik

11 July 2018 19:43

Sacha Baron Cohen, komediani britanik, i cili është tallur me Kazakistanin dhe Amerikën Qendrore dhe e satirizoi kompaninë e modës “Bruno”, është duke u kthyer në ekrane televizive, për herë të parë pas një dekade me një seri komedish në SHBA.

Kanali “Showtime” njoftoi që seriali me shtatë episode, “Who is America” do të transmetohet të dielën më 15 korrik në SHBA dhe në Britani në Channel 4, transmeton emisioni Express në KTV.

Në një trailer, ish-sekretari i mbrojtjes në SHBA-së, Dick Cheney, shihet duke nënshkruar diçka që është përshkruar si pajisje për ngufatje në ujë, dhe duke thënë, “se shpreson që javën e ardhshme dikush do të bëjë intervistë me të”.

Nuk ishte e qartë nëse Baron Cohen, 46-vjeçar, do të rikthejë alter-egon e tij të pacipë, Ali G., një reper i bardhë anglez, intervistat e të cilit me personazhe si Donald Trump dhe Newt Gingrich, filluan karrierën e tij si komedian rreth 20 vjet më parë.

Filmi i tij i vitit 2006, “Borat”, fitues i disa çmimeve, në të cilin ai e luan rolin e një raportuesi anti-semit nga Kazakistani që bashkëvepron me disa amerikanë të pavetëdijshëm se po i mashtronin, fitoi rreth 261 milionë dollarë në arkat filmike botërore. Projektet e fundit, përfshirë “The Ditactor” dhe “The Brothers Grimsby” kanë qenë më pak të suksesshme.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme