Kristalet e pazakonta që sfidojnë modën Folegjenda: Kristalet prej djerse në këpucë baleti, vepër e realizuar nga Alice Potts

Kristalet e pazakonta që sfidojnë modën

23 June 2018 13:30

Nuk po ia dilni që modën ta bëni më personale? Mos u djersitni. Një studente e modës në Londër mund t’ju ndihmojë që të dekoroni veshjen tuaj me aksesorë kristali të krijuar nga lëngjet trupore.

Alice Potts, e diplomuar në Kolegjin Mbretëror të Artit dhe të Modës në Londër, ka shfaqur veprat e saj të pazakonshme të formuara nga djersa dhe qimet e trupit. Këta përbërës të trupit ajo i ka kthyer në kristale për t’i prezantuar në revynë e përvitshme të modës. Potts, që ka eksperimentuar me gjak, beson se materialet e stomakut që janë dhuruar nga studentët e saj kanë përfitime në ambient dhe në shëndet përtej limiteve të plastikës tradicionale dhe pambukut.

(Detajet mund t’i gjeni në numrin e sotëm të Kohës Ditore)

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme