Sulmohet dhe i grabitet arma rojës së pyllit

Sulmohet dhe i grabitet arma rojës së pyllit

18 maj 2018 12:50

Dje, rreth orës 22:00, në fshatin Dobratin të Podujevës, tre persona të dyshuar kanë sulmuar rojën e pyllit dhe i kanë grabitur armën zyrtare, njofton Policia e Kosovës.

Policia ka identifikuar personat e dyshuar si ka sekuestruar armën e grabitur nga roja e pyllit, transmeton Koha.net.

Rasti është proceduar më tej konform rekomandimeve të prokurorit të shtetit, ndërkohë që hetuesit policor të stacionit te Podujevës po kryejnë procedurat e nevojshme policore.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme