Vetëm më 2018, në Prishtinë 11 të vdekur nga aksidentet

Vetëm më 2018, në Prishtinë 11 të vdekur nga aksidentet

25 prill 2018 09:43

Prej 1 janarit e deri sot në rajonin e Prishtinës kanë humbur jetën 11 persona si pasojë e aksidenteve të trafikut.

Sot u bë e ditur se ka vdekur edhe motoçiklisti që dje u aksidentua në rrugën Fushë Kosovë – Prishtinë, duke e çuar në 10 numrin e aksidenteve me pasoja fatale sivjet.

Policia e Kosovës ka apeluar të gjithë pjesëmarrësit në trafik të respektojnë me përpikëri të gjitha rregullat.

“Andaj duke parë si shqetësues këtë numër të madh të aksidenteve të trafikut dhe veçanërisht numrin e madh të viktimave nga aksidentet fatale dhe të personave të lënduar, kërkojmë nga të gjithë pjesëmarrësit në trafik që të respektojnë me përpikëri të gjitha rregullat e kodit rrugor në mënyrë që bashkërisht të ndikojmë në uljen e numrit të ngjarjeve aksidentale, uljen e vdekshmërisë në komunikacionin rrugor, e rrjedhimisht ngritjen e shkallës së sigurisë në trafik”, thuhet në reagimin e Policisë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme