Arrestim dhe lirim për armëmbajtje pa leje

Arrestim dhe lirim për armëmbajtje pa leje

20 prill 2018 11:13

Në fshati Shalë, Lipjan, dje është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar.

u bë pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij janë gjetur dhe konfiskuar një pushkë gjuetie për të cilën i dyshuari nuk posedonte leje, si dhe një shufër metalike. Me vendim të prokurorit i dyshuari pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt, njofton Policia e Kosovës, transmeton Koha.net.

Në fshatin Herticë, Podujevë, po dje është arrestuar i dyshuari mashkull K-Shqiptar pasi gjatë kontrollit në shtëpinë e tij është gjetur dhe konfiskuar një mitraloz i lehtë , prodhim kinez. I dyshuari me vendim të prokurorit pas intervistimit lirohet në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme