Sot shpallet aktgjykimi ndaj të dyshuarve për vrasjen e Aulon Zekës Foto: Koha

Sot shpallet aktgjykimi ndaj të dyshuarve për vrasjen e Aulon Zekës

16 April 2018 09:19

Gjykata Themelore në Prishtinë, sot shpallë aktgjykim ndaj dy të miturve G.H dhe R.G, për vrasjen e të riut Aulon Zeka.

Lajmin e ka konfirmuar edhe babai i tashmë të ndjerit Aulon Zeka, Afrim Zeka.

“Sot në ora 9.30 ipet dënimi për ata që ja morën jetën Aulonit tonë: shpresoj që të dëshmohet Drejtësia”, ka shkruar babai i tij në Facebook.

Aulon Zeka ishte vrarë më 16 shtator të vitit të kaluar me armë zjarri, sipas Prokurorisë, për motive të ulëta.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme