Rrahin bashkëshortet, në pranga dy burra

Rrahin bashkëshortet, në pranga dy burra

01 mars 2018 11:09

Gjatë ditës së djeshme janë arrestuar dy burra në dy raste të ndryshme sepse ekziston dyshimi i bazuar se të njëjtit kanë ushtruar dhunë fizike ndaj grave të tyre, transmeton Koha.net.

Rasti i parë ka ndodhur rreth orës 13:00 në fshatin Lubiçevë të Prizrenit ndërsa rasti i dytë është iniciuar në fshatin Vraniq i Suharekës, njofton Policia e Kosovës .

Në të dyja rastet viktimat janë trajtuar në institucione shëndetësore kompetente ndërsa burrat e dyshuar janë ndaluar nën masën e arrestit policor dhe ndaj tyre do të iniciohet kallëzim penal në prokurori të shtetit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme