Arrestohen për shantazh ndaj dy femrave në Prizren Foto: Ilustrim

Arrestohen për shantazh ndaj dy femrave në Prizren

28 shkurt 2018 11:07

Pas një pune operative-hetimore, të martën, në orët e pasdites janë arrestuar dy meshkuj mbi bazën e dyshimit se të njëjtit përmes shantazhit dhe kanosjes kanë përfituar sasi të parave dhe stolive të arta nga dy femra të reja, viktima të rastit.

Hetimi është kryer në bashkëpunim me prokurorinë e shtetit dhe gjykatën. Gjatë arrestimit janë siguruar prova materiale të cilat do të përdorën si dëshmi në procedurën penale kundër të dyshuarve.

Me urdhër të prokurorit të shtetit, të dyshuarit ndalën nën masën e arrestit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme