Sekuestrohen dy armë

Sekuestrohen dy armë

06 shkurt 2018 23:09

Në dy raste të ndryshme, në Suharekë dhe në Prizren janë sekuestruar dy armë të shkurta të cilat janë gjetur në pronësi të qytetarëve, njofton kumtesa nga Policia e Kosovës.

Hetuesit policorë në Suharekë e kanë përcjell një të dyshuar gjatë lëvizjeve nëpër Pazar dhe në një moment të përshtatshëm është ndaluar dhe gjatë kontrollit është gjetur një armë e shkurtër artizanale me një fishek të pushkës së gjahut, transmeton Koha.net.

Arma është sekuestruar ndërsa i dyshuari, pas intervistës, është liruar për t’u përballur me drejtësinë sipas procedurës së rregullt.

Ndërsa rasti i dytë është kryer nga hetuesit rajonal të cilët kanë ndjekur gjurmët e një ekspozimi të armës në rrjete sociale. I dyshuari e ka dorëzuar një pistoletë me mbishkrim “Liberty ME 8” pa fishekë. Edhe ky rast ndiqet sipas procedurës së rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme