Vjedhje nga teqeja e Gjakovës Foto: Ilustrim

Vjedhje nga teqeja e Gjakovës

05 shkurt 2018 10:11

Në rrugën “Mihail Grameno” në Gjakovë, është vjedhur brenda objektit fetar, teqe.

Policia raporton se persona të panjohur kanë depërtuar me forcë brenda teqes dhe kanë vjedhur instrumente muzikore të cilat shërbenin për rituale fetare.

Gjithashtu, raportohet se njësitë përkatëse kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme