Gjashtë të arrestuar në Tiranë për prostitucion Foto Ilustrim

Gjashtë të arrestuar në Tiranë për prostitucion

22 March 2017 11:32

Policia e Tiranës, në kuadër të operacionit “Free Time”, ka arrestuar 6 persona dhe ka shpallur në kërkim 3 të tjerë, të akuzuar për shfrytëzim prostitucioni.

Të arrestuarit janë: M. Thanas, 26 vjeçe, banuese në Tiranë; M. Çela, 38 vjeç, banues në Tiranë, D. Haka, 34 vjeç, banues në Tepelenë; R. Zhitoni, 39 vjeç, banues në Tiranë; K. Zhilla, 26 vjeç, banues në Tiranë dhe D. Sharra, 27 vjeç, banues në Tiranë (Neni 114 dhe 236)

Në gjendje të lirë është proceduar shtetësja me inicialet T.Gj., 27 vjeçe, banuese në Tiranë.

Ndërkohë që janë shpallur në kërkim shtetasit B.O., E.I., F.Sh.

Shtetasit e mësipërm, në kohë dhe vende të ndryshme në qytetin e Tiranës, kanë shfrytëzuar, ndërmjetësuar dhe marrë pagesa për prostitucion në vlera nga 50-100 euro.

Personat e dyshuar si organizatorët e këtij aktiviteti, më konkretisht M. Thanas dhe M. Çela, kanë ndërmjetësuar për të ushtruar prostitucion tek shtetësja T. Gj. dhe më datë 20.03.2017, rreth orës 23:00, janë kapur në flagrancë në ambientet e një hoteli në periferi, duke ushtruar prostitucion në grup, me klientët R. Z., D. K., dhe K. Zh.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme