Në pranga vjedhësit e armëve

Në pranga vjedhësit e armëve

26 janar 2018 09:45

Në rrugën “Emin Duraku”, Ferizaj dje janë arrestuar dy të dyshuar, një shqiptar dhe një maqedonas, transmeton Koha.net.

Ata, njofton Policia e Kosovës , pasi që të njëjtit me forcë kanë depërtuar në poligonin e shenjtërisë dhe nga aty kanë vjedhur gjashtëmbëdhjetë armë të ndryshme.

Në vendin e ngjarjes është gjetur dhe konfiskuar një veturë me targa të Shkupit në të cilën gjendeshin armët e vjedhura. Me urdhër të prokurorit të dyshuarit dërgohen në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme