Arrestohet që rrahu gruan, viktima me dy fëmijët dërgohet në strehimore

Arrestohet që rrahu gruan, viktima me dy fëmijët dërgohet në strehimore

21 janar 2018 12:12

Një grua me dy fëmijët e saj është dërguar në strehimore pasi është rrahur nga burri i saj, i cuili është arrestuar, transmeton Koha.net.

Policia e Kosovës bën të ditur se rasti ka ndodhur dje në ora 05:30 në Gjakovë.

“Viktima femër shqiptare shtetase e Shqipërisë ka raportuar se, i dyshuari, burrë shqiptar, bashkëshorti i saj e ka sulmuar fizikisht me ç’ rast i ka shkaktuar lëndime trupore. Viktima ka pranuar tretman mjekësor dhe e njëjta së bashku me dy fëmijët e saj është dërguar në strehimore. I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër të prokurorit dërgohet në mbajtje”, thotë PK.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme