Ekspozon foto armësh në Facebook, arrestohet

Ekspozon foto armësh në Facebook, arrestohet

19 janar 2018 12:21

Hetuesit e stacionit policor Prizren e në bashkëpunim me njësitin Anti- Drogë ne Prizren e kanë kryer një bastisje në një shtëpi në kërkim të armëve ilegale, transmeton Koha.net.

Gjatë bastisjes, njofton Policia e Kosovës, është gjetur dhe sekuestruar një kallashnikov dhe një Pushke gjysmën automatike të kalibrit 7.62mm.

Arsyeja për bastisje thuhet të jenë disa fotografi të ekspozuara në rrjetet sociale te i dyshuari L B.Po ashtu gjate intervistës se personit te dyshuar A D i njëjti ka tregua agresivitet ndaj personit zyrtare ku edhe e ka sulmua zyrtarin policor.

Kallëzimi penal dhe provat materiale do t’i kalojnë prokurorisë për procedura të më tejme .Ku me urdhër te Prokurorit te shtetit rasti shkon ne procedurë te rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme