Arrestohet për dhunë familjare

Arrestohet për dhunë familjare

18 janar 2018 12:08

Dje, rreth orës 14:00 Policia e Stacionit policor “Veriu” në Lubizhdë e ka arrestuar një qytetar në cilësi të personit të dyshuar, njofotn Policia, transmeton Koha.net.

Ndaj tij ekziston dyshimi i bazuar se i njëjti ka konsumuar elemente të veprës penale lëndim i lehtë trupor, sepse rreth orës 12:00, i njëjti ka ushtruar dhunë psikike dhe fizike ndaj bashkëshortes së tij. Viktima ka pranuar ndihmë mjekësore në Emergjencën e Spitalit Rajonal në Prizren, ndërsa, i dyshuari, me urdhër të prokurorit të shtetit ndalet nën masën e arrestit policor.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme