Në Leposaviq, lajmëron vëllanë se mban armë Foto ilustrim

Në Leposaviq, lajmëron vëllanë se mban armë

13 janar 2018 11:28

Një serb në fshatin Krusevlje të Leposaviqit, e ka lajmëruar në Polici vëllanë e tij, se mban armë pa leje dhe kjo paraqet rrezik për familjen.

Ngjarja ka ndodhur dje, rreth orës 15:20.

“Ankuesi mashkull serb, ka njoftuar se i dyshuari (vëllai i tij) mashkull serb, posedon armë zjarri dhe paraqet rrezik për familjen e tij. Me vendimin e prokurorit është kontrolluar shtëpia e të dyshuarit me ç’rast janë gjetur 20 fishekë kalibër 7.62 mm. Pas intervistimit i dyshuari është liruar, kurse rasti i proceduar mbetet nën hetime”, thuhet në njoftimin 24 orësh të PK-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme