Itali, kapet gomonia me drogë, në pranga tre shqiptarë

Itali, kapet gomonia me drogë, në pranga tre shqiptarë

31 dhjetor 2017 08:55

Është finalizuar një tjetër operacioni ndërkombëtar antidrogë i cili ishte një bashkëpunim mes policisë shqiptare dhe asaj italiane. Tre shqiptare janë arrestuar me një gomone me drogë në Itali.

Operacioni është zhvilluar mbrëmjen e të shtunës rreth orës 20:00, ku u ndalua dhe u sekuestrua një gomone me drogë në zonën e Salentos.

Aeroplani i Guardia di Finanza është vënë në ndjekje të gomones në ndihmë të njësive detare të Guardia di Finanza të Pulias që e kanë bllokuar në pjesën e poshtme të Adriatikut, raporton oranews.

Në bordin e saj janë ndaluar tre shtetas shqiptarë.

Gomonia rreth 9 metra me dy motorë të fuqishëm ishte e ngarkuar me lëndë narkotike të llojit marihuanë.

Sasia e lëndës narkotike ende nuk dihet pasi nuk është peshuar akoma. Nuk mund të japim detaje të mëtejshme për shkak të sekretit të hetimit me palën italiane.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme