Iu gjetën armë në shtëpi, përfundojnë në pranga

Iu gjetën armë në shtëpi, përfundojnë në pranga

17 shkurt 2017 10:58

Në fshatin Vraniq të Suharekës më 16 shkurt policia, gjatë kontrollit në shtëpitë e dy të dyshuarve meshkuj, K/shqiptarë, ka gjetur dhe sekuestruar dy pistoleta me 13 fishekë, dy spreja dhe një pistoletë lodër, thuhet në raportin e sotshëm të Policisë së Kosovës.

Ata janë arrestuar dhe pas intervistimit me vendim të prokurorit njëri prej tyre është dërguar në mbajtje, ndërsa i dyshuari tjetër është liruar në procedurë të rregullt, theksohet në raport.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme