Vetëplagoset me armë zjarri një burrë në Deçan Foto: Ilustrim

Vetëplagoset me armë zjarri një burrë në Deçan

17 dhjetor 2017 12:29

Në Deçan dje është vetëplagosur një burrë aksidentalisht, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

I dyshuari është dërguar për tretman mjekësor në emergjencën e Pejës, transmeton Koha.net.

“Raportohet se i dyshuari, burrë shqiptar, aksidentalisht është vetëplagosur me armë. Në vendin e ngjarjes kane dalë njësitet përkatëse me ç‘rast kane konfiskuar një pistoletë me një karikator me pesë fishekë të kalibrit 6.35 mm dhe një gëzhojë. I dyshuari është dërguar ne emergjencën e Pejës dhe pas tretmanit mjekësor është liruar’, thuhet në komunikatë.

Me vendim të prokurorit rasti shkon në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme