Sekuestrohen 130 kg kanabis, armë e municione, në kufirin greko-shqiptar

Sekuestrohen 130 kg kanabis, armë e municione, në kufirin greko-shqiptar

15 dhjetor 2017 12:55

Një sasi prej 138 kg marijuanë është sekuestruar në kufirin greko-shqiptar si dhe armë e municione. Operacioni është kryer në zonën pyjore të Xrisorahit, Janinë pas informacioneve paraprake.

Burime policore bëjnë me dije se janë gjetur të fshehura 7 çanta me 123 pako që përmbanin 138 kg 400 gram marijuanë, 1 armë zjarri automatik “Kallashnikov” me 2 krehra me 20 fishekë dhe 528 fishekë të kalibrit 7.62 mm.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme