Arrestohet shtetasi i Maqedonisë për para false

Arrestohet shtetasi i Maqedonisë për para false

15 dhjetor 2017 10:20

Në Gjilan dje është arrestuar një shqiptar, shtetas i Maqedonisë, të cilit i janë gjetur 400 euro para false, transmeton Koha.net.

“Është arrestuar i dyshuari shqiptar, shtetas i Maqedonisë, pasi që gjatë kontrollit te i njëjti janë gjetur dhe konfiskuar 4 x 100€ që dyshohet të jenë të falsifikuara”, bën të ditur Policia e Kosovës përmes një komunikate për media.

I njëjti është intervistuar dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje, thotë pk.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme