Regjistroi kosovar shtetasin e Shqipërisë, arrestohet Foto: Koha / ilustrim

Regjistroi kosovar shtetasin e Shqipërisë, arrestohet

14 dhjetor 2017 09:48

Në fshatin Piranë, afër Prizren, dje është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqiptar.

Dyshohet se ai duke keqpërdorur pozitën e tij zyrtare, njofton Policia e Kosovës, ka futur–regjistruar në librat e gjendjes civile një shtetas të Shqipërisë duke e pajisur me ekstrakt dhe certifikatë të lindje, transmeton Koha.net.

I njëjti me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme