Konfiskohen në Vërmicë mbi 1 mijë fishekë

Konfiskohen në Vërmicë mbi 1 mijë fishekë

13 December 2017 15:49

Dogana e Kosovës gjatë kontrollit të një kamioni i cili vinte nga Shqipëria kanë gjetur sasi të plumbave në kabinën e vozitësit.

Sot gjatë një kontrolli të detajuar të kabinës së një maune në hyrje në pikë kalimin doganor të Vërmicës, ekipet e Antikontrabandës rreth orës 13:30 kane zbuluar dhe konfiskuar 1040 copë fishekë te kalibrit 7.62 mm për armë të gjatë AK47 si dhe është bërë arrestimi i personit, transmeton kp.

Pas përpilimit të procesit mbi ndalim-konfiskimin e municionit rasti është dorëzuar tek policia për vazhdim të mëtutjeshëm të hetimeve.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme