Dy shqiptarë kapen në Itali me 45 kg marihuanë

Dy shqiptarë kapen në Itali me 45 kg marihuanë

12 dhjetor 2017 15:14

Në qytetin Katania të Italisë janë vënë në pranga tre persona nga të cilët dy janë shqiptarë, pas një operacioni gjatë të cilit u sekuestruan 45 kg marihuanë.

Mediat italiane bëjnë me dije se në pranga u vunë Giuseppe Russo, 40 vjec dhe dy shqiptarët Viktor Dalipaj, 42 vjeç dhe Arsen Hoxha, 36-vjeç.

Ndjekja e tyre nisi kur policia mori informacione se italiani ishte në drejtimin e automjetit Mercedes ngjyrë gri, në të cilin dyshohej se kishte marrë ngarkesë me drogë nga Sicilia.

Pas kësaj makine, vinte një tjetër BMË, me të cilin udhëtonin dy shqiptarët.

Lëvizjet e dyshimta të makinave përforcuan bindjen e policisë se ata kishin lidhje mes tyre dhe i ndaloi për kontroll.

Karabinierët bllokuan dy makinat në postbllok dhe në makinën e italianit u gjet sasia e drogës. Hetimet nxorën se të dy mjetet kishin bërë bashkë rrugën dhe ishin bashkëpunëtorë në trafik.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme