Arrestohet kërkuesi me kërcënim të borxhit Foto: Koha / ilustrim

Arrestohet kërkuesi me kërcënim të borxhit

04 dhjetor 2017 10:00

Në fshatin Keqekollë të Prishtinës, të shtunën e javës së shkuar viktima mashkull K-Shqiptar ka raportuar se tre të dyshuar meshkuj K-Shqiptarë kanë shkuar në shtëpinë e tij dhe nën kërcënimin e armëve i kanë kërkuar një borxh, njofton Policia e Kosovës .

policor ka arrite të ndalojë veturën me te cilën ishin të dyshuarit dhe nga ta kanë konfiskuar një pistoletë me 10 fishekë të cal.7.65 dhe një AK-47 me 14 fishekë të kalibrit 7.62, transmeton Koha.net.

Tre te dyshuarit janë arrestuar dhe me urdhër të prokurorit dërgohen në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme