Arrestohet në kufi kosovari i kërkuar për vrasje në Gjermani

Arrestohet në kufi kosovari i kërkuar për vrasje në Gjermani

25 nëntor 2017 15:40

Policia e Kukësit njofton se 60-vjeçari Jakup Smaili është arrestuar dhe pritet që ditët në vijim të ekstradohet në shtetin gjerman.

Policia kufitare në pikëkalimin Kosovë-Shqipëri në Morinë ka arrestuar një shtetas të Kosovës i cili ishte shpallur në kërkim ndërkombëtarë për një vrasje në Gjermani, transmeton albinfo.ch.

Policia e Kukësit njofton se 60-vjeçari Jakup Smaili është arrestuar dhe pritet që ditët në vijim të ekstradohet në shtetin gjerman.

“Autoritet gjyqësore gjermane kanë lëshuar urdhër arresti më nr 1211 AR 1128/93 në vitin 20016 për kryerjen e veprës penale ‘Vrasje’, parashikuar nga Kodi Penal Gjerman”, thuhet në njoftimin e policisë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme