Kapet në Holandë Fatmir Pjetri i bandës së “Babagjyshëve”

Kapet në Holandë Fatmir Pjetri i bandës së “Babagjyshëve”

24 nëntor 2017 09:06

Interpol Haga ka bërë arrestimin provizor me qëllim ekstradimin drejt vendit tonë të Fatmir Pjetrit, 31-vjeçari nga Puka, anëtar i bandës së “Babagjyshëve”.

“Ky shtetas është shpallur në kërkim ndërkombëtar pasi Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda, me Vendim Nr.559, datë 19.12.2014, ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryerjen e veprave penale të “Vjedhjes me armë”, “Krijimit të grupit të strukturuar kriminal” dhe “Kryerjes së veprave penale nga grupi I strukturuar kriminal”, thuhet në njoftimin zyrtar të policisë së Shtetit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme