Aksident në magjistralen Gjilan-Prishtinë, një i vdekur e disa të lënduar Foto: Ilustrim/Koha

Aksident në magjistralen Gjilan-Prishtinë, një i vdekur e disa të lënduar

20 nëntor 2017 15:00

Policia e Kosovës ka informuar se sot rreth orës 13:45 ka ndodhur një aksident trafiku me lëndime në rrugën magjistrale Gjilan – Prishtinë saktë në fshatin Bresalc, Komuna e Gjilanit.

Nga hetimet e para mësohet se në aksident kanë qenë të përfshirë një autobusë dhe një veturë civile Golf II.

“Njësitet e trafikut kanë dal me urgjencë në vendin e ngjarjes, dhe ekipi i ndihmës së shpejtë po ashtu i janë përgjigj rastit por fatkeqësisht vetëm se kanë mundë për ta konfirmuar se vozitësi i veturës mashkull shqiptar shtetas i Kosovës rreth 30 vjeç, ka vdekur në vendngjarje, si pasoj e lëndimeve të pësuara në aksident, si dhe disa persona te tjerë janë te lënduar”, ”, thuhet në njoftimin e policisë, transmeton Koha.net.

Policia ka bërë të ditur se në vendin e ngjarjes janë të gjitha njësit relevante dhe janë duke i hetuar rrethanat e këtij aksidenti të rëndë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme