Vdes në QKUK vajza që ra nga rimorkio në Istog

Vdes në QKUK vajza që ra nga rimorkio në Istog

12 nëntor 2017 12:42

Dy ditë më parë në fshatin Surigan në Istog, ka ndodhur në aksident me ç’rast një vajzë, mosha e së cilës nuk është raportuar por policia bën të ditur se është fëmijë, ka pësuar lëndime trupore, por ajo ka vdekur mbrëmë.

Pas aksidentit me rimorkio, vajza kishte rënë në tokë dhe kishte pësuar lëndime trupore me ç’rast ishte dërguar në QKUK, Prishtinë për tretman mjekësor, transmeton Koha.net.

LEXO EDHE: I rrëzohet fëmija nga rimorkioja e traktorit në lëvizje, bëhet për spital

Sot, Policia e Kosovës përmes raportit policor ka njoftuar se vajza nuk u kishte përballuar lëndimeve të marra dhe ka ndërruar jetë.

Me urdhër të prokurorit trupi i pajetë u është liruar familjarëve.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme