Arrestohen dy romë në Prishtinë pasi detyruan një fëmijë të kërkojë lëmoshë

Arrestohen dy romë në Prishtinë pasi detyruan një fëmijë të kërkojë lëmoshë

10 nëntor 2017 10:50

Dje në Prishtinë janë arrestuar një burrë dhe një grua, të dy romë.

Në raportin policor thuhet se dy shtetasit e Shqipërisë, janë arrestuar nën dyshimin e bazuar se kanë shtyrë viktimën fëmijë, po ashtu shtetas i Shqipërisë, në kërkim lëmoshe.

Me vendim të prokurorit të dyshuarit janë dërguar në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme