Shqiptari kërcënohet me kallash nga ashkalia për punë borxhi Foto: Ilustrim

Shqiptari kërcënohet me kallash nga ashkalia për punë borxhi

02 nëntor 2017 10:31

Një shqiptar është kërcënuar me armë nga një ashkali në fshatin Radoste të Rahovecit.

Gjatë kontrollimit të shtëpisë të dyshuarit i është gjetur dhe konfiskuar një AK-47 pa municion. I dyshuari është paraqitur në stacionin policore dhe është kuptuar se deri te kanosja ka ardhur për shkak të një borxhi që i kishte ankuesi.

Me urdhër të prokurorit, pas intervistimit palët janë liruar dhe rasti shkon në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme