Policia arreston një haker në Prishtinë

Policia arreston një haker në Prishtinë

26 tetor 2017 09:48

Sektori për hetimin e krimeve kompjuterike ka arrestuar një person pasi pa autorizim është qasur në një sistem kompjuterik.

Gjatë këtij aksioni policor, në cilësinë e provave materiale janë konfiskuar: një shtëpizë kompjuteri dhe dy telefona celularë.

Me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme