“Çeku” nga Gjakova kapet me 11 kg marihuanë në Merdar

“Çeku” nga Gjakova kapet me 11 kg marihuanë në Merdar

20 tetor 2017 12:21

Rreth 11 kilogramë marihuanë janë konfiskuar dje në Merdar, transmeton Koha.net.

Droga është gjetur në automobilin e shqiptarit 49 vjeçar nga Gjakova me shtetësi çeke i cili po udhëtonte në Çeki, përcjell kossev kumtesën e Drejtorisë së Doganave të Serbisë.

Shtatë pako marihuanë, me gjithsej 11,32 kg, është gjetur në zbrazësitë fabrikore nën ulësen e shoferit e të bashkudhëtarit dhe në një valixhe në BMW-në me regjistrim të Çekisë me të cilin udhëtonte i dyshimit.

Rasti është në duar të policës e të Prokurorisë.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme