Aksidentohet një 3 vjeçar

Aksidentohet një 3 vjeçar

29 shtator 2017 17:43

Një fëmijë 3 vjeç ka mbetur i plagosur si pasojë e një aksidenti automobilistik në fshatin Suk të Fierit.

Ngjarja ka ndodhur këtë të premte, rreth orës 15:15, në aksin rrugor Strum-Suk, ku mjeti tip “Benz” me targë “FR 4741 D” dhe drejtues shtetasin Nikolin S. ka goditur të miturin, i cili ishte duke kaluar rrugën. 3-vjeçari ndodhet në Spitalin Rajonal të Fierit në gjendje të rëndë.

Ndërkohë, drejtuesi i mjetit, 21 vjeç dhe banues në fshatin Suk, është shoqëruar në komisariatin e policisë së Roskovecit, ku është marrë në pyetje për zbardhjen e rrethanave dhe shkaqeve të ngjarjes.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme