Në Skrapar sekuestrohen 325 kg kanabis

Në Skrapar sekuestrohen 325 kg kanabis

29 shtator 2017 11:48

Në fshatin Potom të Skraparit, në vendin e quajtur “Xhamia e vjetër”, u gjetën brenda një magazinë 17 thasë me 325 kg kanabis.

Policia shoqëroi 5 banorë të zonës dhe ka filluar hetimin për disa prej tyre, por për shkak të ruajtjes së veprimeve hetimore nuk bëhen të ditur emrat.

Po vijon puna në bashkëpunim me Prokurorinë e Rrethit Gjyqësor Berat për dokumentimin e plotë të kësaj ngjarje.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprime të mëtejshme.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme