Arrestohet shfrytëzuesi i lëmoshëtarëve

Arrestohet shfrytëzuesi i lëmoshëtarëve

29 shtator 2017 09:56

Dje në Prishtinë është arrestuar i dyshuari mashkull K/Shqptar, transmeton Koha.net.

I arrestuari, sipas raportit të Policisë, ka shfrytëzuar persona të ndryshëm për punë të detyruar dhe kërkim lëmoshe.

Viktima të trafikimit janë identifikuar tre meshkuj K/Shqiptarë.

Me vendim të prokurorit i dyshuari është dërguar në mbajtje.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme