Policia jep detaje për vrasjen e 16-vjeçarit Foto: Ilustrim/Koha

Policia jep detaje për vrasjen e 16-vjeçarit

16 shtator 2017 15:52

Flora Ahmeti, zëdhënëse e Policisë për rajonin e Prishtinës, ka treguar për Koha.net se vrasja që u bë sot në Prishtinë, ka të bëjë me një 16-vjeçar inicialet e të cilit janë A.Z.

“Trupi i të ndjerit është gjetur sot i shtrirë në tokë afër një kioske në rrugën Gjon Sereqi-Prishtinë. Trupi i pajetë me urdhër të prokurorit të shtetit është dërguar në Institutin e Mjekësisë Ligjore për obduksion”, ka treguar Ahmeti.

Ahmeti ka thënë se aktualisht njësitet policore janë duke ndërmarrë të gjitha veprimet e nevojshme hetimore për sqarimin e të gjitha rrethanave që kanë të bëjnë me këtë ngjarje, si dhe identifikimin dhe arrestimin e personave të dyshuar.

Rasti nga ana e prokurorit të shtetit është cilësuar si “Vrasje e rëndë”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme