U gjendet arma të cilën e ekspozuan në rrjete sociale

U gjendet arma të cilën e ekspozuan në rrjete sociale

15 shkurt 2017 14:25

Në orët e paradites së sotme, Policia në Vushtrri ka realizuar një urdhërkontroll në një shtëpi, me ç’rast ka rezultuar me gjetjen e një arme.

Urdhërkontrolli është realizuar mbi dyshimet e arsyeshme të bazuara, se në shtëpinë e të dyshuarve M. XH. 36 vjeçar dhe Xh. Xh. 48 vjeçar, dyshohej për posedim të armës, ku ditë më parë të dyshuarit kishin ekspozuar armën në rrjete sociale.

“Gjatë kontrollit Policia brenda hapësirave të shtëpisë ka gjetur dhe ka konfiskuar një armë, pushkë gjuetie, për të cilën personi i dyshuar nuk posedonte leje përkatëse për armë”, thuhet në një njoftim të Policisë së Kosovës, raporton Koha.net.

Dy të dyshuarit pas procedurave intervistuese janë liruar në procedurë të rregullt.

Ndaj tyre është iniciuar procedurë për vepër penale ‘mbajtje në pronësi, kontroll, posedim i paautorizuar i armës’. 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme