Vrasja e dy vëllezërve në Kosuriq çon në 5 numrin e të vrarëve në një familje

22 korrik 2017 19:09

Arsim dhe Ramiz Berisha u gjetën të vrarë mbrëmjen e së premtes në malin afër fshatit Kosuriq të Pejës.

Kjo ngjarje ka tronditur këtë familje, pasi në një periudhë kohore brenda 18 vjetësh çon në 5 numrin e familjarëve të vrarë, raporton KTV.

Ndërsa tash kanë mbetur vetëm nëna e tyre dhe gruaja shtatzënë e Ramizit, i cili u vra mbrëmë.

Anëtarë e të afërm të të vrarëve kanë thënë se ende nuk kanë ndonjë të dyshuar për këtë vrasje të dyfishtë.

Babai i viktimave ishte vrarë para luftës, sipas familjarëve, për çështje pronësore.

E për të njëjtën çështje, dyshohet se ishin vrarë edhe dy djemtë e tjerë të familjes në vitin 2006, të cilët po kërkonin gjak për të atin.

Policia e Kosovës ndërkohë, ka arrestuar tre persona për vrasjen e dy vëllezërve Berisha.

Po ashtu, është arrestuar edhe një person tjetër për veprën e Vjedhjes së pyllit, e që bëhet fjalë për personin që ishte bashkë me dy vëllezërit në momentin kur u vranë.

Arsim Berisha ishte 32 vjeç, ndërsa vëllai i tij Ramizi, 27 vjeç.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Deqansi 22/11/2017 09:58

Rac ma e flliqt se Shqiptari askund ne ket planet nuk ka

Shto koment

Të ngjashme