Itali, shqiptari në luftë me vdekjen pasi u përplas nga një makinë Foto: Ilustrim

Itali, shqiptari në luftë me vdekjen pasi u përplas nga një makinë

08 korrik 2017 15:35

Ishte duke u kthyer në shtëpinë e tij, kur një makinë e ka përplasur duke e lënë në gjendje të rëndë. Shqiptari me inicialet B. P., 42 vjeç banues në Rexhio Emilia, Itali, ndodhet në spital në luftë më vdekjen.

Shqiptari, siç raporton “Syri”, ishte duke shkuar drejt sheshit ‘tringjyrësh’, kur një makinë e drejtuar nga një nigerian 38-vjeçar, duke e lënë në gjendje të rëndë.

Ai është dërguar në spitalin e ‘Santa Maria Nuova’ ku është në gjendje të rëndë në repartin e reanimacionit.

Në vendin e ngjarjes ka shkuar policia dhe ka nisur hetimet në lidhje me aksidentin. Nigeriani është ndaluar nga policia.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme