Arrestohet një i dyshuar për posedim të armëve dhe shkaktim i rrezikut të përgjithshëm

Arrestohet një i dyshuar për posedim të armëve dhe shkaktim i rrezikut të përgjithshëm

03 December 2019 18:10

Në Istog është arrestuar një i dyshuar për posedim të armëve dhe shkaktim të rrezikut të përgjithshëm.

“Me datë 3 nëntor 2019 rreth orës 09:45 në fshatin Tomoc - Istog, Sektori Rajonal i Hetimeve së bashku me NJRSH-nga Drejtoria Rajonale e Policisë Pejë, me urdhëresë të Gjykatës Themelore në Pejë kanë realizuar urdhëresën duke kryer kontrollin e shtëpisë dhe objekteve përcjellëse tek i dyshuari H.Sh. i lindur në vitin 1963”, thuhet në komunikatën e Policisë.

Të personi i dyshuar janë gjetur dhe konfiskuar:

Një pistoletë artizanal pa numër serik.

Një pistoletë e gazit nr.EV 18080245

Një karikator me tete (8) te fishek te gazit

Tre fishek 7.62x25mm

Një gëzhojë 7.62x39

Fishekë gjuetisë kal.16 mm

Dhjetë (10) fishek të gazit dhe dhjetë (10) të shkrepur të gazit.

Pushkë e modifikuar nr.02478 nga 10 –she të gjuetisë.

Një pushkë 9031098 e modifikuar 20-she

Dhjetë (10) pjesë të mekanizmave të armëve.

Tridhjetë e dy (32) gëzhoja 7.62.x39mm

Tetë (8) fishekë për pushkë gjuetie kal. 16 mm

Pesë (5) fishekë të pistoletës

Tetë (8) fishekë për pushkë të gjuetisë kal. 16mm

Tridhjetë e katër (34) gëzhoja gazi.

Një kuti me diabolla për pushkë ajrore.

Dhjetë (10) gëzhoja për pushkë gjueti kal.16mm dhe një fishek.

Njezetë (20) fishekë për pushkë gjuetie kal.20mm dhe një gëzhojë 20mm

Një predhë e fishekut.

Një pushkë ajrore hansan stricker.

Një palë dylbi optike hansar për armë me nr.ser.3-9X42EG.

I dyshuari me urdhër të Prokurorit ndalohet në dhomat e ndalimit për 48 orë, për të vazhduar me procedura të mëtejme ligjore.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme